ΑρχικήΥποτροφίες › Υπότροφοι › Προπτυχιακό

Υπότροφοι › Προπτυχιακό

α/α Έτος Απονομής Ονοματεπώνυμο Υποτρόφου Πανεπιστημιακή Σχολή φοίτησης
Βαθμολογία προηγούμενου έτους
12001Κωτσή ΣπυριδούλαΠανεπιστήμιο του ΝΙΣ, Ιατρική Σχολή
2 Μπούκα ΑικατερίνηΦιλοσοφική Σχολή ΕΚΠΑ
3 Μπαλαούρα ΑικατερίνηΕλληνική Φιλολογία Πανεπιστήμιο Θράκης
4 Δημόπουλος ΆγγελοςΝομική Σχολή Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο
5 Ζαγκότσης ΆγγελοςΣχολή Πολιτικών Μηχανικών Ε.Μ.Π
6 Φλωράκης ΧρυσόστομοςΣχολή Κοινωνικών Επιστημών, Οικονομικό Πανεπιστήμιο Κρήτης
7 Καυκούλας ΣωκράτηςΤΕΙ Λογιστικής Πατρών
82002Νάσιος ΓεώργιοςΑΣΟΕΕ , Τμήμα Επιχ.Ερευνας και Μάρκετιγκ
9 Σταμούλη ΖωήΔημοσιογραφία και ΜΜΕ , Θεσσαλονίκη
10 Ζαλοκώστα ΑναστασίαΦιλοσοφική Σχολή ( Φ.Π.Ψ ), Αριστοτέλειο
11 Σολδάτος ΣτέφανοςΗλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Η/Υ Του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου
12 Νάσιου ΒασιλικήΕλληνική Φιλολογία , ΕΚΠΑ
13 Μάκκα ΜάνθαΠαιδαγωγικό Δημοτικής Εκπ/σης ΕΚΠΑ
14 Γαβριήλ ΚωνσταντίνοςΔιοίκησης και Οικονομίας, ΤΕΙ Καβάλας
15 Παπανίκα ΑγορίτσαΔιοίκησης και Οικονομίας , ΤΕΙ Πειραιά
16 Ράπτη ΠαναγιώταΕπαγγελμάτων Υγείας και Πρόνοιας , ΤΕΙ Αθηνών
172003Νάσιος ΓεώργιοςΑΣΟΕΕ , Τμήμα Επιχ.Ερευνας και Μάρκετιγκ
18 Μπουμπουρή Κων/ναΦυσικής Αγωγής , Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας
19 Κατσιαρού ΕλένηΦιλοσοφική Σχολή, Τ. Ιστορίας και Αρχαιολ. του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου
20 Κοντοπάνου ΟυρανίαΠάντειο Πανεπιστήμιο, Τμήμα Κοινωνιολογίας
21 Σκλαπάνη ΣοφίαΠαιδαγωγικό Τμήμα, ΕΚΠΑ
22 Παρδάλης ΒασίλειοςΙατρική Σχολή , Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο
23 Κουτσουπιά ΠαρασκευούλαΕπαγγελμάτων Υγείας και Πρόνοιας , ΤΕΙ Ηπείρου
242004Σκλαπάνη ΣοφίαΠαιδαγωγικό Τμήμα, ΕΚΠΑ (2η υποτροφία)
25 Χαραμή ΣπυριδούλαΟικονομικές και Πολιτικές Επιστήμες στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θες/κης
26 Καλογήρου ΣπυριδούλαΤμήμα Φιλοσοφίας, Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας , ΕΚΠΑ
27 Αλατάρη ΑθηνάΑγγλική Φιλολογία, ΕΚΠΑ
28 Κουτσουπιά ΠαρασκευούλαΕπαγγελμάτων Υγείας και Πρόνοιας , ΤΕΙ Ηπείρου
292005Ξενοφών ΦλώροςΗλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Η/Υ Του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου
30 Σουλιώτη ΑγορίτσαΠαιδαγωγικό Δημ. Εκπ/σης , Αριστοτέλειο
31 Ελευθερίου ΙωάννηςΣχολή Αρχειονομίας και Βιβλιοθηκονομίας στο Ιόνιο Πανεπιστήμιο
32 Χαντζοπούλου ΕυαγγελίαΠαιδαγωγικό Δημ. Εκπ/σης, ΕΚΠΑ
33 Μαρούλη ΘεοδώραΣχολή Χρηματοοικονομικής και Ελεγκτικής του ΤΕΙ Καλαμάτας
342006Κυρίτση ΓεωργίαΟικονομικό Πανεπιστήμιο Αθήνας
35 Σουλιώτη ΑγορίτσαΠαιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης Αθήνας (2η υποτροφία )
36 Κούτσικος ΧρυσοβαλάντηςΕθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο –Πολιτικών Μηχανικών
37 Γιολδάση ΌλγαΣχολή Επαγγελμάτων Υγείας –Πρόνοιας, Τμήμα Κοινωνικής Εργασίας ΤΕΙ Πάτρας.
382007Σουλιώτη ΑγορίτσαΠαιδαγωγικό Δημ. Εκπ/σης , Αριστοτέλειο (2η )
39 Ράπτη ΑνθήΟικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών. Επιστήμη και Τεχνολογία
40 Καστάνης ΠαναγιώτηςΝηπιαγωγών Πανεπιστημίου Ιωαννίνων
41 Σκοτίδα ΙωάνναΒρεφονηπιοκομίας ΤΕΙ Αθηνών
422008Κουτσοθανάση ΑνθούλαΤμήμα Προσχολικής Ηλικίας Πανεπιστημίου Πατρών
43 Παπαθανάσης ΓρηγόριοςΦιλοσοφική Σχολή του Πανεπιστημίο Ιωαννίνων -Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας
44 Μπουλάκου ΑθανασίαΦαρμακευτική Πανεπιστήμιο Πατρών
45 Ράπτη ΑνθήΟικονομικό Πανεπιστήμιο Αθήνας . Σχολή Οικονομικών Επιστημών
462009Τάσιος ΝτίλσατΟικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών Τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομίας (2η)
47 Μπισμπίκη ΒασιλικήΠανεπιστήμιο Αθηνών (ΕΚΠΑ) Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης
48 Καστάνης ΠαναγιώτηςΝηπιαγωγών Πανεπιστημίου Ιωαννίνων (2η )
49 Κουτρομάνου ΑικατερίνηΠανεπιστήμιο Αθηνών (ΕΚΠΑ) Τμήμα Φαρμακευτικής
502010Κυρίτση ΟλυμπιάδαΕθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο Σχολή Αρχιτεκτονική (βαθμολογία 9,61)
51 Μπισμπίκη ΒασιλικήΠανεπιστήμιο Πατρών Τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης (2η) (βαθμολογία 8,94)
52 Σιαμιώτη ΓλυκερίαΠανεπιστήμιο Θεσσαλίας Τμήμα προσχολικής αγωγής (βαθμολογία 6,39)
53 Τάσιος ΝτίλσατΟικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών Τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομίας (3η) ( βαθμολογία 7,45)
542011Τάσιος Δημήτριος(Ντίλσατ)Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών Τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομίας (4η) ( βαθμολογία 8,63)
55 Οικονόμου ΑργύριοςΠανεπιστήμιο Αθηνών ( ΕΚΠΑ) Φιλοσοφική Σχολή –Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας (βαθμολογία 7,70)
56 Μπισμπίκη ΒασιλικήΠανεπιστήμιο Πατρών Τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης (2η) ( Βαθμολογία 8,80)
57 Μακρή ΚασσιανήΤμήμα Βρεφονηπιοκομίας του Αλεξάνδρειου ΤΕΙ Θεσσαλονίκης (Βαθμολογία 9,42)
582012Οικονόμου ΑργύριοςΠανεπιστήμιο Αθηνών ( ΕΚΠΑ) Φιλοσοφική Σχολή –Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας (βαθμολογία 7,70)
59 Σιαμιώτη ΓλυκερίαΠανεπιστήμιο Θεσσαλίας (2η ) Τμήμα προσχολικής αγωγής (βαθμολογία 8,5) )
60 Πετσάβα ΠαναγιώταΠανεπιστήμιο Αθηνών Εκπαίδευσης και Αγωγής Προσχολικής Ηλικίας (Βαθμολογία :)
61 Γαζέτα ΒαγγελήΤμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων ΤΕΙ Λάρισας (Βαθμολογία :7,64)
622013Θάλλα ΓεωργίαΠανεπιστήμιο Πατρών Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης (Βαθμολογία : 8,75 )
63 Γκαρίλα ΑντωνίαΠαιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Φλώρινας (Βαθμολογία : 8,79)
64 Πετσάβα ΠαναγιώταΠανεπιστήμιο Αθηνών Εκπαίδευσης και Αγωγής Προσχολικής Ηλικίας (Βαθμολογία :8,33)
65 Μαλάμη ΒιργινίαΠολυτεχνείο Κρήτης Αρχιτεκτόνων –Μηχανικών (Βαθμολογία : 8,45 )
662014Κουτσοθανάσης Κων/νοςΑριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσ/νικής Μηχανικών Χωροταξίας (Βαθμολογία : 8,57)
67 Τσέτσου ΕιρήνηΠαιδαγωγικό Δημοτικής Εκπ/σης Ιωαννίνων (Βαθμολογία : 9)
68 Σιαμιώτη ΔἠμητραΤμήμα Νοσηλευτικής ΤΕΙ Θεσσαλίας (Βαθμολογία: 8,30)
69 Γαζέτα ΒαγγελήΤμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων ΤΕΙ Θεσσαλίας (Βαθμολογία :7,52 )
702015Οικονόμου ΘωμάςΠανεπιστήμιο Πελοποννήσου Τμήμα Ιστορίας –Αρχαιολογίας –Διαχείριση Πολιτισμικών Αγαθών (Βαθμολογία :7,06)
71 Σιαμιώτη ΔήμητραΤμήμα Νοσηλευτικής ΤΕΙ Θεσσαλίας (2η) (Βαθμολογία:8,76)
72 Θεοδωράκη ΜαρίναΟικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων (Βαθμολογία :7,25)
73 Ματσιούλα ΜαρίαΤμήμα Ιατρικών Εργαστηρίων ΤΕΙ Θεσ/νίκης (Βαθμολογία: 8,67)
742016Οικονόμου ΘωμάςΠανεπιστήμιο Πελοποννήσου Τμήμα Ιστορίας –Αρχαιολογίας –Διαχείριση Πολιτισμικών Αγαθών (Βαθμολογία: 8,77)
75 Νταλής ΘωμάςΠολυτεχνείο Πατρών Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών (Βαθμολογία: 7,96)
76 Βλαχογιάννη Κων/ναΠανεπιστήμιο Θράκης Τμήμα Φυσικής Αγωγής (Βαθμολογία : 8,7)
77 Βούρτσα ΠαναγιώταΑριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσ/νίκης Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας (Βαθμολογία: 6,75)
78 2017Θωμάς ΝταλήςΠολυτεχνείο Πατρών Τμήμα Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών (Βαθμολογία έτους: 8,46)
79 Χρήστος ΚωτσήςΝομική Αθηνών (Βαθμολογία έτους: 8,9)
80 Δημήτριος ΣκεπετάρηςΤΕΙ Λογιστικής Λάρισας (Βαθμολογία έτους: 6,88)
81 Κωνσταντίνος ΚόπανοςΠανεπιστήμιο Αιγαίου Τμήμα Ναυτιλιακών και Επιχειρησιακών Υπηρεσιών (Βαθμολογία έτους: 6,79 )
82 2018Θωμάς ΝταλήςΠολυτεχνείο Πατρών Τμήμα Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών (Βαθμολογία έτους: 9,21)
83 Μιχάλης ΧερουβείμΙατρική Ιωαννίνων (Βαθμολογία έτους: 9)
84 Παναγιώτης ΧερουβείμΙατρική Ιωαννίνων (Βαθμολογία έτους: 8,4)
85 Χρήστος ΚωτσήςΝομική Αθηνών (Βαθμολογία έτους: 9,3)
86 2019Μιχαήλ ΚάλφαςΦιλοσοφική Σχολή Τμήμα Ψυχολογίας Πανεπιστήμιο Κρήτης (Βαθμολογία έτους: 8,45)
87 Χριστίνα ΧορμόβαΑριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης Ψυχολογίας (Βαθμολογία έτους: 7,25)

Τελευταίες ανακοινώσεις


ΠΙΝΑΚΑΣ ΥΠΟΤΡΟΦΩΝ 2020-2021

ΠΙΝΑΚΑΣ ΥΠΟΤΡΟΦΩΝ ΕΤΟΥΣ 2020-2021 Το Διοικητικό Συμβούλιο του Ιδρύματος, με την υπ’ αριθμ. 204/13-02-2021 πράξη του, κατάρτισε τον πίνακα υποτρόφων φοιτητών (μεταπτυχιακών και προπτυχιακών ...

Τρίτη 16/2/2021

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ

Γνωστοποιείται σε κάθε ενδιαφερόμενο ότι κάθε αίτηση συμμετοχής στα προγράμματα υποτροφιών τρέχοντος έτους πρέπει απαραιτήτως να συνοδεύεται από Ενημέρωση - Δήλωση Συγκατάθεσης για ...

Δευτέρα 2/11/2020